Když dva týdny utečou jako dvě minuty
Lifestyle

Když dva týdny utečou jako dvě minuty

Poslední dobou jsem se trochu odmlčela, ale to jen proto, aby mohly vzniknout další fajn věci, o kterých vám teď povím. Začátek září viselo ve vzduchu jedno jediné slovo. DATOMAT. Appka, díky které můžete sbírat data. Ať už na nejrůznějších místech České republiky nebo třeba plněním úkolů a hraním her. Oficiálně jsme ji spustili na O2 Ynspirology CONu.

20160910_195007-01

U Metropole Zličín na jeden den vyrostlo Ynspy City – městečko plné kontejnerů. Každý kontejner měl svého majitele, ynspirátora. Byli jimi youtubeři, umělci, kreativci, sdružení nebo média. Každý kontejner praskal ve švech kreativitou. Líbila se mi naše O2 Virtual reality zone, protože jsem si tu poprvé vyzkoušela HTC Vive. To je VR konzole, ale ta opravdová. 🙂 Musíte být kabelem připojeni k PC, na očích máte brýle a v každé ruce ovladač. To zajišťuje co nejvěrnější zážitek ze hry. VR zone měla tři kontejnery – gaming, painting a adrenaline. Moc zajímavý byl taky kontejner TEDx. Vystřídaly se tu hodně zajímavé osobnosti. Každý, kdo dorazil, si mohl vyzkoušet i rozhovor s Martinem Veselovským z DVTV nebo si se Zachym upravit staré tričko tak, aby vypadalo jako nejnovější módní kousek. Z celého dne jsme streamovali na facebook i na YouTube z přenosáku. A protože jsem měla na starost obsahovou stránku streamu, běhala jsem po areálu sem tam a zběsile hledala aktéry jednotlivých vstupů a zachraňovala menší fuck-upy. No vzpamatovávala jsem se z toho celou neděli. 🙂

Kluci z produkce 23/59 nám z celé akce vytvořili super Aftermovie.

Hned druhý den po Ynspirology jsme v půl šesté ráno vyráželi z Prahy směr Attersee. Výlet někam mimo město bylo totiž přesně to, co jsem potřebovala. Tyrkysová voda v Attersee nás uchvátila. Prošli jsme se lesem, postavili přehradu, zastavili na každém místě, co nás zaujalo a skončili v tom nejhezčím hotelu s výhledem na jezero. Ten hlavní důvod, proč jsme jeli do Rakouska, ale byl festival Ars Electronica. O těch nejzajímavějších novomediálních objektech vám ještě něco napíšu. Mám to všechno v Keepu. 🙂 Ars Electronica se každoročně koná v Linzi poblíž stejnojmenného muzea. Prošli jsme si i centrum a navečer vyrazili zpět domů.

PicsArt_09-11-09.24.44

20160911_134513-01-01

PicsArt_09-18-08.33.08

IMG_20160912_185444-01

Hned druhý den jsme vyrazili na VR Night do STRV. Protože to nám prostě nemohlo uniknout. A v dalších dnech jsem se připravovala na Digijobs, kde jsme byli za O2 reprezentovat Marcomm&Online a povídat si s lidmi o Datomatu. Na Digijobs, veletrh pracovních příležitostní v digitálním marketingu, jsem připravila video toho, co v Online děláme nebo jsme dělali. Digijobs dopadly dobře, zato já si připadala, jako by mě právě vytáhli z pračky. Dost vyždímaně. 5 hodin v kuse jsem se s lidmi bavila málokdy. Takže mé zásoby energie pro společenské účely, byly vyčerpány.

20160915_125650-01

Potřebovala jsem dobít baterky, protože hned den na to jsem z práce utíkala dřív a to na výročí 10 let existence StuNoMe. Akci příhodně nazvanou #SNMdesitka jsem rozhodně nechtěla minout. Protože rady, jak nahackovat SNM si od absolventů chcete poslechnout vždycky. A ukořistit limitovanou edici výročního piva taky.

PicsArt_09-21-12.14.47

Uplynulý víkend jsem ale opět strávila v zápiskách, protože mě čekala ještě jedna zkouška. V pondělí. V 9:00 ráno. Po ní práce, hned pak schůzka v CNC, meetup v xPortu VŠE a večer AppParade. AppParade je přehlídka aplikací, kterou pořádá Médiář a my se na ní s Datomatem umístili, po hlasování diváků, na pátém místě. Velké díky!

20160919_213702-01

Bylo toho spousta a ještě mě toho spousta čeká, takže se těšte na další update, u kterého budu doufat, že poslouží jako další omluva za prázdné stránky blogu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..