Travel

Jak jsme nespali v nehotelu, který neexistuje

Nebo snad jo? To, zda Anybody je nebo není hotel, nechám na vašem uvážení, jedno je ale neoddiskutovatelný fakt – tady se dějí věci, které jste ještě nezažili! Během jedné jediné noci tu totiž můžete prožít příběh módního fotografa a jeho modelky, hollywoodských hvězd pod světly filmových reflektorů nebo dvou cizinců náhodně se potkávajících v jednom neznámém městě. My jsme se ale přenesli někam úplně jinam…

Sedíme na večeři na Zelném trhu a Gabimu najednou přijde SMSka: „Zelný trh 10. Heslo: 8057“ Protáhne obličej a podívá se na mě tím vyčítavým pohledem: „Co to má zase být, Pájo? Kam že to mám jít? A co tam budeme dělat?Cítím, jak moc ho štve, že netuší, kam jdeme a výsostně se bavím. Vím totiž, že tohle se mu bude líbit.

Gabi otevírá mapu a hledá adresu Zelný trh 10, přicházíme do průchodu a před náma je automat s nápisem Anybody, ve kterém dělá každý hotelový host check-in. Gabi vůbec neví, oč tu běží, protože se mi evidentně podařilo zatajit před ním všechny ty články, které o Anybody do té doby vyšly. O to větší sranda je pozorovat, jak překvapenej z toho je. „To fakt máme jít do toho výtahu? Vždyť tady někdo bydlí…„, „Kam mě to táhneš, Pájo!„.

Vycházíme z výtahu a zastavujeme se u rozcestníku, který ukazuje, kudy k jednotlivým pokojům a Gabimu hned na první dobrou dochází, že nemůžeme dnešní noc strávit nikde jinde, než v pokoji s názvem Casino Fatale.

Od tohoto momentu už je to překvapení i pro mne. Otevíráme dveře do pokoje, kde je potemnělo a odhrnujeme první těžký závěs. Ocitáme se v kabině soukromého letadla a na věšáku na náš čekají naše kostýmy. Bílé sako Jamese Bonda pro něj a čepice a šátek pro letušku pro ni.

Na tabletu klikám na tlačítko START. Všechno kolem nás se lehce zamlží a my se přenášíme do světa hazardu, převleků, nebezpečných her a konverzací.

Náš příběh si nechám pro sebe, vy tu ale můžete prožít ten svůj. Každý bude totiž jedinečný. Záleží jen na vás, jak ho napíšete. Zažijete během něj čtyři různé situace a ocitnete se na čtyřech různých místech. Zpříjemnit si ho můžete předpřipravenými drinky z Baru, který neexistuje a zakončíte ho snídaní v jednom z top brněnských podniků. My jsme zvolili Elsner bistro, které se pro nás stalo i nejlepší kavárnou z celého našeho výletu do Brna.

Anybody o sobě říká, že je jen z 20 % hotel a z 80 % zážitek. A je tomu tak. Už jen samotná atmosféra, kterou pokoj má, když se v něm ocitnete, mi přivodila příjemný mráz po zádech. Ta hudba, to světlo, ty vůně… Škoda, že se nedají přenést sem, na obrazovku vašeho telefonu nebo počítače.

Skvělé je i soukromí a anonymita, kterou v hotelu získáte. Nenarazili jsme na jediný personál a mohli tu tak být opravdu sami. Spolu.

Rekvizity, které v pokoji najdete, vás zabaví na dlouhé hodiny dopředu a to i bez toho, abyste museli hrát podle scénáře. Ten je tu jen pro vaši inspiraci. To, jaký příběh tu prožijete, je ale jen na vás. Já jsem se tu třeba naučila hrát poker.

A v případě, že už budete mít her a jiných světů dost, můžete se přesunout do baru Slast, který je o pár pater pod vámi a kde zažijete další ze skvělých večerů v Brně.

Hotel Anybody se stal mojí srdcovkou ještě před tím, než ho otevřeli a když jsem do tohohle světa vzala Gabiho, zážitek předčil moje očekávání. Tohle jedinečné místo teď doporučuju každému, kdo si láme hlavu s netradičním dárkem pro svou druhou polovičku. I vám.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..