Travel

Moře uprostřed Moravy

Po třech hodinách, z nichž většinu jsme strávili na autodromu jménem D1, přijíždíme do zapadlé vedničky Ladná. Projíždíme kolem městského úřadu, školy, ale nikde nikdo. Až na samotném kraji vesnice na hranici s polem, které se teď utápí ve tmě, konečně vidíme naši cílovou destinaci – Apartmány Ladná.

Pozvánku strávit tu víkend jsme dostali teprve před pár dny a tak jsem se ani nestihla podívat, co všechno se za tím vysokým plotem ukrývá. Když ale vcházíme dovnitř, mám pocit, jako bych se právě ocitla o 2000 kilometrů jižněji od nás. V relativně malém areálu se schovává pět apartmánů a spousta dalších zákoutí, o kterých vám hned napíšu.

Jo, to mi tu říká dost lidí, že si tu připadají jako někde u moře,“ přitakává Standa. Standa to tu celé vybudoval a teprve nedávno otevřel pro hosty. Už u branky nás přivítal s úsměvem od ucha k uchu a nemohl se dočkat, až nás tu provede. Je vidět, že mu záleží na každém detailu. Popisuje nám, jak apartmány navrhoval společně s architektem a kde koupil který obraz nebo poličku. Pořád někam odbíhá, aby se ujistil, že vše běží a funguje tak, jak má. Hostů, kteří tu jsou s námi, se ptá, zda mají všechno a nabízí nám víno. Co taky jiného, když jsme v Řecku na Moravě. 🙂

O Ladné jsem psala už na blogu Amazing Places a taky jsem dělala stories. Ještě jsem vám ale chtěla ukázat zákulisí našeho krásného pozdně letního víkendu na Moravě a taky vypsat pět věcí, kterými se v Ladné zabavíte na celý víkend.

Na Ladné můžete…

1. koupat se v bazénu a relaxovat ve vířivce

Na Ladné je boží to, že bazén a whirlpoolka tu nemají otevírací dobu. Můžete se tu nechat nadnášet v bublinách až pozdě do noci. Bazén je nonstop vyhřívaný a my se v něm koupali i v letním děšti. Whirlpoolka je uzavřená za velkými prosklenými dveřmi, skrze které můžete pozorovat noční oblohu. No a před pár dny tu Standa dokončil i saunu. 

2. degustovat vína ze soukromé vinotéky

Vinotéku Standa promyslel do posledního detailu. V důmysleně ukryté, intimně osvětlené místnosti hraje nonstop příjemná hudba. Našli jsme tu pět regálů, sklípků, škatulek…nevím, jak nazvat pár poliček za elegantní mříží. Každý chlívek [no to jsem to vylepšila…] patří k jednomu z apartmánů. Když u vstupních dveří přiložíte svůj náramek, otevře se ten váš. Vybírat můžete z převážně moravských vín, ale najdete tu i vybraná vína ze zahraničí. Já jsem se tu zamilovala do vinařství Marcinčák a příště si odvezu zásobu i na doma. Je fantastické!

3. číst si na houpací posteli

Tenhle koutek je tak ukrytý, že ho najdete dost možná až na druhý pokus. Zato tu ale zůstanete dalších pár hodin. Na vyvýšeném plácku tu totiž jsou dvě houpací postele s nebesy a výhledem na pole. Já bych tu s knížkou určitě pár hodin vydržela. Když jsme v Ladné ale byli my, utíkala jsem za jinými lákadly.

Foto: apartmanyladna.cz

4, vyrazit na výlet na (elektro)kole

My jsme sice zvolili variantu ‘znič se během spanilé jízdy po sklípkách’ a elektrokola nám kluci zakázali. Kdybyste si je ale půjčili, budete jednoznačně za největší frajery v kraji. No řekněte sami, na tomhle jezdí málokdo…

Foto: apartmanyladna.cz

5. grilovat na terase

Každý apartmán má na své vlastní terase nejen houpací síť a posezení, ale hlavně gril. Když se tedy rozhodnete strávit tu víkend, nemusíte se odsud vlastně ani hnout. Když budete chtít, přijede sem za vámi i masér. No zkrátka ideální místo na odpočinek.  

Apartmány Ladná jsou pro ty, kteří si chtějí užit luxus resortu v naprostém soukromí se sklenkou toho nejlepšího vína, které se rodí na Moravě.

P.

P.S. Pro další fotky scrollujte dolů 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..