Z hor až k moři
Travel,  Uncategorized

Z hor až k moři

Neradi stojíme na jednom místě a tomu odpovídají i naše cesty. Destinace střídáme každé dva, tři dny horizontálně, ale i vertikálně. Poslední dobou se naší specialitou stalo překonávání výšek. Zpravidla začínáme v horách a končíme u moře. Tak tomu bylo i při naší poslední cestě, která začala v Bad Gasteinu.

Z hor až k moři
Z hor až k moři
Z hor až k moři

To je vám úplně skvělé místo na pohodový prodloužený víkend. Přes den zvládnete výšlap na některou z okolních hor a večer si odpočinete v místních termálech. V nich mě nadchl hlavně saunový svět. Strávili jsme tu tři hodiny a sauny jsem po návštěvě té páté přestala počítat. Najdete tu sauny i páry všech velikostí, teplot a materiálů. Vedle toho taky sál s vodními postelemi, které jsme běželi vyzkoušet samozřejmě jako první.

Po dvou dnech dospávání spánkového deficitu, chození po horách a saunování jsme naložili auto i sebe na vlak a nechali se převézt skrze hory na hranice s Itálií a pokračovali jsme do Benátek.

Z hor až k moři

Vyměnila jsem pohorky a batoh za kozačky a kabelku a vyrazila objevovat místo, které jsem chtěla vidět už od malička. Naši mi vždycky říkali, že tam pojedeme až budeme se ségrou větší a já měla pocit, že jsem snad poslední člověk, který v Benátkách ještě nebyl. Jsem ráda, že teď si je můžu odškrtnout ze seznamu, ale položku „procházet se po Benátkách v holinkách a třiceti číslech vody“ tam ještě nechám. Nestihli jsme to prý o pár dnů.

Z Benátek jsem byla nadšená, ale dost tomu přispěl fakt, že jsme je viděli mimo sezonu. Nemám ráda davy a dokážu si představit, jak to v Benátkách vypadá v létě. Hlava na hlavě. Díky tomu, že my jsme tu byli v listopadu, tak jsme mohli bydlet v samém centru města v roztomile křivém hotelu z roku 1904.

Z hor až k moři
Z hor až k moři
Z hor až k moři

V Benátkách jsme se zajeli podívat i na Murano, které vypadalo jako po ataku zombies. Pár lidí se motalo kolem přístaviště, ale jinak bylo Murano doslova město duchů. Co mě ale pobavilo, byla popelářská loď.

Z hor až k moři
Z hor až k moři
Z hor až k moři

Celkově mě na Benátkách hrozně bavilo, že tam místo aut jezdí lodě. PPL vám balíček doručí lodí, taxi vám ušětří čas tím, že to vezme po proudu a pohřební vůz se houpe víc, než je obvyklé. Gondoly jsou už jen atrakcí pro turisty.

Z hor až k moři

Benátky jsme poznali asi trochu jinak, než je zvykem. V zimních kabátech, šálou kolem krku a v mlžném oparu. Po dvou dnech brouzdání městem jsem usoudila, že jsem tu nebyla naposledy. Chtěla bych totiž vidět i poklady, které jsou schované uvnitř těch roztomile křivých budov. Tak snad to stihnu dřív, než se potopí…

Z hor až k moři

Na nás už ale čekalo Milano. To bylo takovou rozmazlovací, ale zato pěkně rychlou zastávkou na naší cestě do Švýcarska.

O tom, jak jsme si užili Milano a hlavně Sankt Moritz vám povím zase příště.

P.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..